باکلمات استفاده معاون فنی و درآمد شرکت تامین اجتماعی

باکلمات: استفاده معاون فنی و درآمد شرکت تامین اجتماعی بیمه تامین اجتماعی بازنشستگان تامین اجتماعی طرح بخشودگی جرایم بیمه ای

گت بلاگز خراسان رضوی ۳۰۰ کارگر این کارخانه بدون کار شدند ، کارخانه «مشهدنخ» امروز تعطیل شد

واردات بی رویه و وجود کالاهای قاچاق، کارخانه «مشهدنخ» را از امروز تعطیل و تمامی کارگران این کارخانه به اجبار منزل نشین شدند.

۳۰۰ کارگر این کارخانه بدون کار شدند ، کارخانه «مشهدنخ» امروز تعطیل شد

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد، بادامچیان عضو هیئت مدیره کارخانه مشهدنخ امروز در گفتگو با روزنامه خراسان گفت:واردات بی رویه و وجود کالاهای قاچاق، عامل مهم تعطیلی این کارخانه است است وما دیگر توان تولید و مسابقه با کالاهایی که زیر قیمت واقعی و بی کیفیت تولید می شود نداریم.

عبارات مهم : محصول
وی افزود:از حدود ۳۰۰ کارگر فقط ۷ یا ۸ نفر باقی خواهند ماند که آن هم جهت نگهبانی و امور حفاظتی هست، بقیه هم متاسفانه به بیمه بیکاری معرفی می شوند، این تعدیل نیرو جهت نخستین بار نبوده است و سال گذشته هم حدود ۳۰۰ نفر دیگر از نیرو های شاغل در کارخانه را تسویه کردیم.

عضو هیئت مدیره کارخانه مشهد نخ با اشاره به موجودی انبار کارخانه که فروش نرفته است گفت: محصول تولید شده است ۵ ماه کارخانه که برابر با ۷۰۰ تن است در انبار ها نگهداری می شود و هنوز فروش نرفته هست، ما به نیروهای شاغل در کارخانه اعلام کرده بودیم تمام تلاش مان را خواهیم کرد تا کارخانه تعطیل نشود و هر چقدر از محصول داخل انبار ها را توانستیم به فروش برسانیم، هزینه دریافتی حاصل از آن را عینا جهت خرید مواد اولیه مصرف خواهیم کرد تا چرخ کارخانه بچرخد.

بادامچیان افزود: متاسفانه تلاش ما به جایی نرسید و از کارخانه با بنده تماس گرفتند و گزارش دادند فروش محصولات دپو شده است اصلا در حد قابل قبولی نبوده است و خرید مواد اولیه به هر صورتی به صلاح نیست.

وی گفت: بیش از یک سال است که پرسشها را به گوش مسئولان اداره صنعت، معدن و تجارت رسانده ایم، در این زمینه نامه نگاری های متعددی هم داشته ایم، نخی که ما تولید می کنیم نخ ۱۰۰ درصد پلی استر است و مدتی است همین نخ را از چین وارد می کنند که اصلا از نظر کیفیت با تولیدات ایرانی قابل مقایسه نیست.
عضو هیئت مدیره کارخانه مشهد با بیان اینکه قیمتی هم که در گمرک جهت محصول چینی در نظر گرفته شده است بسیار پایین تر از قیمت تمام شده است محصول ایرانی است افزود:مشخص است در این زمینه سندسازی هایی انجام شده است است آیا که هزینه گمرکی را به طور کامل پرداخت نمی کنند، این ها در حالی است که نظارت دقیقی روی نخی که از چین وارد می شود وجود ندارد و در بررسی ها، به این نتیجه رسیده ایم که نخ های وارداتی از مواد بازیافتی تولید و راهی بازار ما می شود که این اقدام صد درصد می تواند مشکلاتی جهت مصرف کننده ایجاد کند.

بادامچیان گفت: این در حالی است که محصولات داخلی و ایرانی که با نظارت شدید دستگاه های مربوطه تولید می شود، به علت عرضه زیر قیمت نخ بی کیفیت، در انبار ها خاک می خورد. از آن بدتر این است که افرادی هم این گونه کالا هارا به صورت قاچاق وارد کشور می کنند و سود می برند، ولی در برابر ما که محصول با کیفیت تولید می کنیم و ۹ درصد هم مالیات برارزش افزوده پرداخت می کنیم، با این پرسشها روبه رو هستیم.

وی افزود: مشتری ها اعلام کرده اند بر فرض این که شما نخ با کیفیت تولیدی را با قیمت دلال ها به ما بدهید ما باز هم به خاطر آن ۹ درصد ارزش افزوده ای که پرداخت می کنیم، نخ شما را خریداری نخواهیم کرد.

عضو هیئت مدیره کارخانه مشهد گفت: کیفیت نخ تولیدی ما به مراتب از نخ چینی بالاتر هست، ولی متاسفانه قدرت خرید در بازار ضعیف است و هرچه ما به خریداران توضیح بدهیم نخ ما صد درصد با الیاف باکیفیت تولید شده است است فایده ای ندارد آیا که در نهایت مشتری قیمت را نگاه می کند، آن ها هم حق دارند آیا که بافنده می گوید من محصول شما را باید تبدیل به لباس کنم و هنگامی که این محصول تولیدی با نخ شما را در کنار محصولات ترک قرار می دهم که به مراتب قیمت آن کمتر هست، در فروش محصول با مسئله روبه رو خواهم شد.

بادامچیان افزود: ما از مسئولان می خواهیم همان طور که روی فعالیت کارخانه به شدت نظارت دارند روی عرضه محصولات قاچاق و بی کیفیت هم نظارت داشته باشند، من حاضرم همراه شما به سطح بازار بیایم تا مشاهده کنید اجناس قاچاق به چه میزانی در سطح بازار یافت می شود! آیا جلوی قاچاق را نمی گیرند؟ من جلسه ای با وزیر صنعت داشتم و از آن ها خواستم به جای اوج بردن دیوار مرز ها اقدامی بکنید تا هیچ فروشنده ای جرات فروش جنس قاچاق را نداشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند سه کارخانه دیگر ما هم که در تولید پارچه و پتو فعالیت می کنند به همین وضع دچار خواهند شد، تعداد کل نیروهایی که در کارخانه های وابسته به ما فعالیت می کنند حدود ۷۰۰ نفر است که آینده آن ها هم با این وضع دچار مسئله خواهد شد

گفتنی است کارخانه مشهد نخ در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع افتتاح شدکارخانه ای که توان تولید نخ پنبه ای در آن در سال به ۳۰۰۰ تن و نخ آکریلیک آن به ۱۵۰۰ تن می رسید.

انتهای پیام//ف. ج

واژه های کلیدی: محصول | محصولات | کارخانه | کارخانه | مشهد نخ | کارگر | مشهدمقدس | خراسان رضوی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog